Літературна Каховщина


  http://kachovchina.blogspot.com/p/blog-page_3.html


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

  Вийшов черговий випуск буклету клубу "Осінь-2015"


Вийшов черговий випуск буклету клубу "Літо-2015"
Вийшов черговий випуск буклету клубу "Весна-2015"

Вийшов черговий випуск буклету клубу "Зима-2015"

Вийшов черговий випуск буклету клубу "Осінь-2014"


Вийшов черговий випуск буклету клубу "Весна-2014"

 

Вийшов черговий випуск буклету  клубу "Зима-2013"

 

 

«Мое  вдохновение»  

 












В  березні 2014  року  до  70-річчя  утворення   Херсонщини  вийшла  нова  збірка  віршів  члена  літературного  клубу «Свічадо»  Віри  Онисімовни  Плахотіної  «Мое  вдохновение». «Всегда  будьте:  любимы, дружны, услышаны  и  востребованы. Цените  друг  друга  и  уважайте,  и  тогда  все  будут  счастливы»,  -   звертається  автор  до  своїх  читачів.  Вірші    за  темами  різнопланові,  -  філософські,  побутові,  патріотичні,  але  їх  об’єднує  ліричність,  звитяга  до  прекрасного,  та  любов  до  людини.  Щоб  ближче  ознайомитися  із  збіркою  Віри  Плахотіної ,  запрошуємо  прочитати  нову  книгу. 


__________________________________________
При Районній бібліотеці  працює  літературний  клуб  "Свічадо". Його  членами є:

Тібій  
Микола  Тарасович
Микола Тарасович народився  у  1936 році  в  с.Мала  Білозерка  Запорізької  області. Він - журналіст, поет, прозаїк, член Спілки журналістів України, автор збірок віршів  та  пісень  "Від щирого серця", повістей "Позднее раскаяние", "Кукуевские были", оповіданнь для дітей "У самого синего моря", "Алфавіт  від  А   до  Я  від  Миколи Тібія"  та  інше.
Працював  журналістом  в  Криму.  Його  поетичне  слово  зворушливе  і  щире, припало до  серця  композиторові  Віталію  Лазаренко. Результатом  спільної  роботи  став  збірник  пісень  "Під  небом  зірок".Микола  Тібій свої  твори  пише  як  на  українській  так  і  на  російській мовах.  Серед  них  вірші, оповідання, поеми, байки, гуморески, пісні, повісті. По  його  віршах  можна  вивчати  історію  нашого  краю.



   

Григоренко Олександра  Миколаївна

Олександра Миколаївна Григоренко народилася 17 листопада 1950року в с..Тургенєво Джанкойського району АРКрим, в сім'ї військовослужбовців.
Жила з батьками на Далекому Сході, на острові Сахалін. Батько пішов з сім'ї, виховувалася отчімом.В 1958 р. переїхала на Херсонщину в село Балтазарівка Чаплинського району. У 1967 році закінчила школу, а в 1971р.  заочно - Херсонський кооперативний технікум,
за спеціальністю товарознавець.В 1972р. вступила в члени КПРС. Працювала секретарем комсомольської організації, брала активну участь у художній самодіяльності. У 1973 році на республіканскому огляді художніх колективів посіла III місце серед солістів, отримала бронзову медаль і диплом II ступеня. У 1974 році вступила до Київської студії  ім.Г.Верьовки.За сімейними обставинами навчання залишила. У 1977 році з чоловіком і двома дочками переїхала до м.Каховки, де проживає і в даний час. Працювала в торгівлі, в  даний  час  на пенсії.

                                           

Сагайдак  Ніна Василівна

 

 Народилася  15 вересня  1953 року  в Ростовськфй області  в  сім'ї  головного   агронома  МТС.  У  1955  році  батьки  переїхали  з  Росії  в  Україну,  до  села  Давидів  Брід, що на Великоалександрівшині. В 1961 році  пішла  до  першого класу  Давидовобрідської середньої  школи, яку  закінчила  з  відзнакою  у  1970  році. В  тому же  році  вступила  до  Херсонського  державного педагогічного  інституту  на  філологічний  факультет. Вісім  років  працювала  у  рідній  школі  викладачем  російської  та  української  мови  та  літератури. З  1980  року  проживає  у  Каховці. Працювала  коректором  та  оператором  офсетного  друку  в  міській  друкарні.  В  даний  час  на пенсії. Має  двох  дітей - дочку Марину  та  сина  Євгена.
За згадками  батьків  почала  віршувати  з  п'яти  років. А  записувати  свої  свої  римовані  рядки  стала  з  13-15 років. З того часу  не  зупиняється.




Соменко - Берідзе Георгій Іванович







Народився  у  1941  році  в с.Любимівка  Каховського району. Батько Мотрюк Павло Іванович, Герой Радянського Союзу, загинув на фронтах війни. Мати Мотрюк Марія , котрій  він став не потрібним підклала на поріг іншим людям. Так він став  Матяшевим Георгієм Івановичем. Другий батько, Матяшев Іван Акимович пропав безвісті під час війни. Мати Матяшева Тетяна Гордіївна(Соменко) померла у 1942 році. Він був взятий  на  виховання сестрою Тетяни Гордіївни  Соменко Анісією Гордіївною. З 1949 року  він носить прізвище Соменко Георгій Іванович. Голод, холод, бідність - це все його дитинство. Вчився  у  початковій школі №6, потім у школі  №1 ім.М.Островського(спецклас:трактористи,комбайнери, шофери).Потім навчання у Новокаховському професійному  училищі(ТУ-2)  на  електромонтера   сільської електрофікації, яке закінчив у 1962 році. Працював у селах району, потім перекваліфікувався на будівничого і  працював  у  будівельних  організаціях (ПМК-223, ПМК-155, котре було переіменоване у ПМК-3) . У 80-роках працював на заводах: "Сільгоспагрегат"(бригадир-будівничий), КЗЕУ(електриком, фрезервувальником) звідки і пішов на пенсію.Георгій Іванович носить прізвище своєї покійної дружини Лідії Антонівни Берідзе, після загибелі  її  чоловіка Гурамі.




Мельник  Катерина     Петрівна (Катерина Вишня)





Катерина  Петрівна, яка  пише  свої  вірші  під  псевдонімом  Катерини  Вишні, народилася  9 травня  1950  року  в м.Грунь, зараз селище, Охтирського району  Сумської області. Тут народився  і  проживав  Остап Вишня. Закінчила  школу  ім.Діхтяренка 10 класів. Потім навчання  в  сільскогосподарському  технікумі  с.М.Вистороп  Лебединського  району  Сумської  області  з   відзнакою,  далі Харьківський  сільскогосподарський  інститут  ім.Докучаєва.
В даний  час  проживає  в  Каховці. З  1997  року  член  товариства  інвалідів  "Надія".  З  2000  року - член   правління  Каховської  районної  громадської  організації  "Асоціація  інвалідів  "Довіра".  З  2011  року - її  голова. Пише  вірші  з   12  років.  Друкується  в  газеті  "Благовіст"






Плахотіна   Віра  Онисимівна

Народилася 27 березня 1957 в селі Борки Любешівського району Волинської області в багатодітній сім'ї. У 1959 році родина Ткачика Анисима Михайловича й Теклі Фоківни з дітьми: Степанидою, Іваном, Василем, Ганною, Марією, Ольгою та Вірою переселяються на постійне місце проживання в село Антонівку Горностаївського району Херсонської області.  Там  й минуло дитинство і юність  Віри.У 1975 році вийшла заміж. З 1977 року  мешкає в с. Малокаховка Каховського району. Має двох синів і вже трьох  онуків. До 89-річчя своєї мами видала книгу "Моє натхнення", яку і присвятила своїй родині . Зараз  вона працює на КЗЕЗУ диспетчером транспортного цеху. Дуже любить свій завод і заводчан.





Терлюк  Борис   Федорович











Борис Федорович народився 6 лютого 1940 року в місті Харкові в робітничій родині.В 1947 пішов у перший клас, а в 1952 році батьки переїхали до Криму, село Владиславка Нижньогірського району, де стали працювати в колгоспі, а він продовжував вчитися в школе.Після закінчення 7 класу він був направлений в місто Джанкой вчитися на тракториста-машиніста в училищі механізації сільського господарства, яке закінчив з відзнакою. У 1925 році призвали в армію. У Каховці живе з 1963 года.Працював  на КЗЕЗО і вчився в школі робітничої молоді. У 1966 році закінчив 11 класів. А в 1969 році вступив до Новокаховського сільськогосподарського технікуму на відділення механізації сільського господарства. У 1972 році його закінчив. Працював технологом у БІХ. Потім механіком автоколони "Укрводбуду", де пропрацював 26 років. В даний час на пенсії.





Вийшов  черговий  випуск  буклету  клубу "Осінь-2013"
 
Вийшов черговий випуск буклету  клубу "Літо-2013"


                                     
















Комментариев нет:

Отправить комментарий